Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Leedus võeti Iraagi migrantide transportimise eest kinni viis isikut

Migrandid Leedus. FOTO: Petras Malukas

Leedus võeti nädalavahetusel kinni viis isikut 19 Iraagi migrandi ebaseadusliku transportimise eest, teatas esmaspäeval piirivalveteenistus.

Viie isiku seas olid Aserbaidžaani, Poola, Iraagi ja Gruusia kodanikud.

Kolmteist migranti olid Lätis pagenud asüülitaotlejad ning ülejäänud kuus iraaklast ilmselt need, kes pagesid Leedu keskosas Ruklas asuvast põgenike vastuvõtukeskusest.

Üheksa asüülitaotlejat, kellel ei olnud õigust lahkuda Lätist kuni nende taotluste läbivaatamiseni, reisisid kahes autos, mida juhtisid Poolas elamisluba omav Aserbaidžaani kodanik ja üks poolakas. Ühel sõidukil olid Vene ja teisel Poola numbrimärgid. Politsei pidas nad kinni laupäeva õhtul Leedu põhjaosas Pasvalyse piirkonnas.

Migrandid anti pühapäeval üle Läti piirivalvuritele.

Pühapäeva õhtul võeti Leedu lõunaosas Marijampole piirkonnas kinni kaks Iraagi kodanikku, kellel oli Soome elamisluba. Nemad transportisid oma autodega kuut dokumentideta isikut, kes ütlesid end olevat Iraagi kodanikud. Autodel olid Soome numbrimärgid.

Piirivalvurid tuvastasid, et kuus isikut on Rukla keskusest omavoliliselt lahkunud Iraagi kodanikud.

Pühapäeva õhtul peeti Leedu edelaosas Kalvarijas kinni Poola numbrimärkidega auto, mis oli teel Poolasse. Autos oli neli iraaklasest asüülitaotlejat, kes olid ebaseaduslikult lahkunud Lätist. Autot juhtis Gruusia kodanik.

Tagasi üles
Back