Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Erdoğan andis korralduse kuulutada 10 suursaadikut persona non grataks

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan. FOTO: AFOLABI SOTUNDE / REUTERS / Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan teatas laupäeval, et andis korralduse kuulutada soovimatuteks isikuteks 10 lääneriigi suursaadikud, kes mõistsid hukka kodanikuühiskonna juhi Osman Kavala kinnipidamise.

«Ma andsin meie välisministeeriumile korralduse kuulutada need 10 suursaadikud persona non grataks nii kiiresti kui võimalik,» ütles president, mis tähendab esimese sammu astumist enne väljasaatmist.

Pariisis sündinud filantroop ja aktivist Osman Kavala (64) on süüdimõistva otsuseta vangis olnud juba 2017. aastast, saades seeläbi Erdoğani aegse teisitimõtlemise mittesallimise sümboliks.

Kümme suursaadikut tegid esmaspäeval harukordse ühisavalduse, kus öeldi, et Kavala kestev kinnipidamine heidab Türgile halba varju.

Kavalale on esitatud rida muutuvaid süüdistusi seoses 2013. aastal toimunud valitsusvastase meeleavalduse ja 2016. aasta nurjunud riigipöördekatsega.

USA, Saksa, Kanada, Taani, Soome, Prantsuse, Hollandi, Uus-Meremaa, Norra ja Rootsi suursaadikud tegid üleskutse «Kavala kaasuse kiireks ja õiglaseks lahendamiseks».

Türgi välisministeerium kutsus suursaadikud teisipäeval vaibale.

«On see teie asi tulla Türgit niiviisi õpetama? Kes te sellised olete?» nõudis vihast pakatav Erdoğan ringhäälingu NTV edastatud kommentaaris.

Kavala üle toimub järgmine kohtuistung 26. novembril.

Tagasi üles
Back