Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Blue Origin teatas plaanist rajada erakosmosejaam

Kunstniku loodud pilt Blue Origini erakosmosejaama Orbital Reefi põhimoodulist. FOTO: Handout / Blue Origin / AFP / Scanpix

Jeff Bezose firma Blue Origin teatas esmaspäeval plaanist rajada selle aastakümne teises pooles erakosmosejaam, mis majutaks kuni 10 inimest.

Orbital Reef on ühisprojekt kosmosefirmaga Sierra Space ning seda toetavad Boeing ja Arizona Ülikool.

Blue Origini kosmosejaam on üks paljudest, mida lähiaastatel kavandatakse, seda ajal, mil USA kosmoseagentuur NASA kaalub rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) tulevikku pärast 2020-ndaid aastaid.

NASA-l on leping kompaniiga Axiom arendamaks kosmosejaama, mis esialgu põkkub ISSiga ning hiljem muutub eraldi lendavaks.

Eelmisel nädala teatas kosmoseteenuste firma Nanoracks koos Voyger Space'i ja Lockheed Martiniga plaanist ehitada kosmosejaam, mis oleks tegutsemisvalmis 2027. aastaks ning kannaks nime Starlab.

Blue Origini esitatud andmetel hakkaks Orbital Reef lendama Maast 500 kilomeetri kõrgusel. Kosmosejaama maht oleks 830 kuupmeetrit ehk veidi vähem kui ISSis.

ISS sai valmis 2011. aastal ning on olnud pikka aega USA ja Venemaa kosmosekoostöö sümboliks. Jaama peetakse turvaliseks kuni 2028. aastani.

Bezos asutas Blue Origini 2000. aastal sihiga rajada tulevikus kunstliku gravitatsiooni abil kosmosekolooniad, kus töötaksid ja elaksid miljonid inimesed.

Tagasi üles
Back