Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Saudi kroonprints hooples väidetava plaaniga mürgitada kuningas

Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman eile rohealagatusega seotud kohtumisel Ar-Riyāḑis. FOTO: Bandar Aljaloud / Saudi kuningapalee / AP / Scanpix

Saudi Araabia endine luureohvitser väidab, et kroonprints Mohammed bin Salman on empaatiavõimeta psühhopaat, kes kord kelkis, et võib tappa toonase kuninga Abdullah ja asendada ta oma isaga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2017. aasta mais Saudi Araabiast põgenenud ja praegu Kanadas elav endine julgeolekuametnik Saad al-Jabri väitis CBSi saates «60 minutit», et 2014. aastal toimunud kohtumisel Saudi Araabia toonase luurejuhi ja siseministri prints Mohammed bin Nayefiga olla prints bin Salman öelnud, et võib tappa kuningas Abdulla, et teha troonil ruumi oma isale.

«Ta ütles: «Ma tahan mõrvata kuningas Abdullah. Ma hangin mürgisõrmuse Venemaalt. Mul piisab vaid tema käe surumisest ning temaga on valmis»,» jutustas al-Jabri, kelle sõnul Saudi luure võttis ähvardust tõsiselt.

Tema kinnitusel lahendati küsimus kuningapere sees, kuid vähemalt kaks salvestist bin Nayefi ja bin Salmani kohtumisest on endiselt alles ning väidetavalt teab al-Jabri, kus neid hoitakse. Ka ütles ta, et tema surma korral saaks kõnealune salvestis avalikuks.

Tagasi üles
Back