R, 27.05.2022

Colombia kokakasvatajad võtsid pantvangi 180 sõjaväelast

AFP/BNS
Colombia kokakasvatajad võtsid pantvangi 180 sõjaväelast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Colombia sõjaväelased patrullimas.
Colombia sõjaväelased patrullimas. Foto: MAURICIO DUENAS/EPA

Colombia kokakasvatajad võtsid Venezuela piiri lähedal pantvangi umbes 180 sõdurit, kes olid nende kokaiinipõõsaid hävitama tulnud, teatas neljapäeval riigi sõjavägi.

Kindral Omar Sepulveda ütles ajakirjanikele, et kuus tema alluvuses olnud rühma rööviti teisipäeval Tibu omavalitsuses kohalike kogukondade poolt, kes olid vastu neile elatiseks olevate istanduste hävitamisele.

Roigaste ja matšeetedega talunikud piirasid sõjaväelased ümber, selgitas Sepulveda, kelle sõnul viidi kinnivõetud ühte maakooli.

Sõjavägi näitas uudisteagentuurile AFP videot, millel on näha sõjaväelasi ja neil silma peal hoidvaid tsiviilelanikke.

Kohaliku kogukonna esindaja, kes andis oma nimeks vaid «Juunior», ütles raadiole W Radio, et sõdurite vabastamise üle ollakse valmis läbirääkimisi pidama.

Tema sõnul võtsid kokakasvatajad sõdurid pantvangi, sest valitsus ei ole täitnud oma lubadust aidata neil kokapõõsaid seaduslike viljadega asendada.

Colombia inimõigusvolinik säutsus Twitteris, et saadab Tibusse läbirääkijate delegatsiooni.

Tibu asub Catatumbos, mis on üks maailma suuremaid uimasteid tootvaid piirkondi. Piirkonnas asub üle 40 000 hektari kokaistandusi, nähtub ÜRO andmeist.

Piirkonnas peavad narkotulu üle võitlust mitmed rühmitused, nende seas tegevuse lõpetanud vasakpoolse sissirühmituse Colombia Revolutsioonilised Relvajõud (FARC) teisitimõtlejad ja riigi viimane tegutsev vasaksisside rühmitus Rahvuslik Vabastusarmee (ELN).

Märksõnad
Tagasi üles