L, 25.03.2023

Saksamaa kutsus ELi aitama peatada migrantide voolu Valgevenest

Saksamaa kutsus ELi aitama peatada migrantide voolu Valgevenest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksa siseministri kohusetäitja Horst Seehofer.
Saksa siseministri kohusetäitja Horst Seehofer. Foto: Thomas Trutschel/photothek.de via www.imago-images.de / Scanpix

Saksamaa kutsus teisipäeval Euroopa Liitu astuma samme ja aitama peatada migrantide voolu, kes ebaseaduslikult Valgevenest Poolasse püüdlevad.

«Poola või Saksamaa ei suuda üksi sellega toime tulla,» ütles siseministri kohusetäitja Horst Seehofer päevalehele Bild, kutsudes ELi seisma ühtsena.

«Me peame aitama Poola valitsusel turvata oma välispiiri. See on tegelikult Euroopa Komisjoni ülesanne. Ma kutsun nüüd neid tegutsema,» ütles Seehofer.

Berliin esitas üleskutse pärast seda, kui Poola teatas, et takistas sadade migrantide katse ebaseaduslikult piiri ületades Valgevenest riiki tulla.

Varssavi hoiatas, et tuhanded on veel teel ning tulevased katsed piiri ületada võivad olla «relvastatud».

Seehoferi sõnul toetab ta Poola otsust ehitada piiritara.

«Me ei saa kritiseerida neid Euroopa Liidu välispiiride kaitsmise eest,» ütles Seehofer Bildile. «Loomulikult mitte tulirelvade kasutamise kaudu, vaid teiste kättesaadavate vahenditega.»

EL süüdistab Valgevene autokraatlikku liidrit Aleksandr Lukašenkat migrantide toimetamises Lähis-Idast ja Aafrikast Minskisse ning seejärel nende saatmises jalgsi ELi piirile, makstes sellega kätte Brüsseli kehtestatud sanktsioonide eest.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kutsus esmaspäeval ELi liikmesriike kehtestama Valgevenele uued sanktsioonid seoses migrantide vooluga.

Tema sõnul on migrantide kasutamine poliitilistel eesmärkidel vastuvõetamatu.

Märksõnad
Tagasi üles