Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu tudeng võitleb kliimaõigluse eest

18-aastase õigusteaduse tudengi ja kliimaaktivisti Kertu Birgit Antoni sõnul puudub tagatis, et riigid allkirjastatud deklaratsioone ka päriselt täitma hakkaksid. FOTO: Erakogu

Kertu Birgit Anton, 18-aastane õigusteaduse tudeng ja Fridays-for-Future’i aktivist Tartust, kuulub sadade aktivistide hulka, kes on sõitnud COP26 kliimatippkohtumisele Šotimaale Glasgow’sse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koos selliste aktivistidega nagu Aisha Akbar Pakistanist, mis on juba praegu kliimamuutustest tugevalt mõjutatud riik, esitab ta oma nõudmised otsustajatele. Kaks nädalat kestva konverentsi jooksul lepivad maailma liidrid kokku ja allkirjastavad deklaratsioonid selle kohta, kuidas nad töötavad selle nimel, et hoida globaalne soojenemine alla 1,5 kraadi.

Anton kirjeldab Glasgow’s valitsevat tunnet kui «mitte kuigi positiivset», vähemalt noorte seas. «Sellel COPil on nii palju kaalul. Maailma liidrid, kes on siin, võiksid teha otsuseid, mis viiksid meid palju lähemale eesmärgile hoida globaalset soojenemist alla 1,5 kraadi. Aga ei paista, et nad seda tegema hakkavad,» räägib ta Postimehele.

Tagasi üles
Back