Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Arengumaad tahavad kliimakatastroofide hüvitamist

Kliimaaktivistid kasutasid COP26 viimast päeva veel viimaste suurte meeleavalduste korraldamiseks.  FOTO: SCOTT HEPPELL/Scanpix

Ametlikult lõppes Šoti­maal Glasgow’s toimunud peaaegu kahe­nädalane kliimakonverents eile õhtul, aga Postimehe trükkimineku ajaks ei olnud veel selge, kas selle nädala jooksul lõppotsuse vastuvõtmiseni üldse jõutakse. Tippkohtumise kodu­lehele pandi aga eile üles lõppotsuste mustand.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõttekoja E3G kliimapoliitika nõuniku Jennifer Tollmanni sõnul on kokku­leppe mustandist näha, et Ühendkuningriik otsustas kirjutada teksti suured ambitsioonid ning lasta siis riikidel proovida eesmärke lahjendada, mitte anda juba ette palju variante, mille vahel valida, ­vahendas The Guardian.

Positiivse arenguna tõi Tollmann esile jõulise üleskutse rikastele riikidele toetada rahaliselt arengumaid kliima­muutuste vastu võitlemisel ja nende mõjuga kohanemisel.

Kliimamuutuste rahastamine on konverentsil olnud pingeid põhjustav teema, sest haavatavad arengumaad leiavad, et arenenud maadel on moraalne kohustus hüvitada globaalsest soojenemist põhjustatud kannatusi ­riikidele, mis ei ole soojenemisse ise palju panustanud. Rikkad riigid aga ei taha, et neid pandaks kompensatsioonidega juriidiliselt vastutama.

Tagasi üles
Back