T, 3.10.2023

Engelsi pulmas Lõuna-Indias olid kohal ka Marx ja Lenin

Facebook
Comments
India pulmalised (vasakult paremale): Marx, Friedrich Engels, pruut Bismitha, Lenin ja Ho Chi Minh.
India pulmalised (vasakult paremale): Marx, Friedrich Engels, pruut Bismitha, Lenin ja Ho Chi Minh. Foto: Viju VAZHAKALLA / AFP / Scanpix

Marx, Lenin ja Ho Chi Minh kogunesid nädalavahetusel India lõunaosas kaema oma sõbra Engelsi naitumist.

Kerala osariigis toimunud pulmas ei olnud kohal aga ühtki sakslast, venelast või vietnamlast, küll aga kohaliku kommunistliku partei liikmed.

Sirp ja vasar on Keralas, kus kompartei on valitsenud viimased kuuskümmend aastat, endiselt moekas. Populaarsed on ka nimed nagu Stalin ja Trotski.

Kohalikud Engels ja Lenin on vennad, Marx ja Ho Chi Minh aga ühe parteiaktivisti pojad, edastas ajaleht Mathrubhumi.

Kõik neli meest on kommunistliku partei aktiivsed liikmed, ehkki Marx tuli Athirappilly’s toimunud pulma hüperkapitalistlikust Dubaist, märkis väljaanne.

India oli külma sõja ajal Nõukogude Liidu poole kreenis ja see kajastub ka nimedes, eriti riigi lõunaosas.

Näiteks on Tamil Nadu osariigi praegune peaminister M.K. Stalin, kes nimetati nõukogude diktaatori auks vaid loetud päevad enne viimase surma.

Tolles osariigis leidis juunis aset pulm, kus naitus Sotsialism, pealtvaatajaiks tema vennad Kommunism, Leninism ja Marksism.

Sotsialismi pruudiks oli P. Mamata Banerjee, kes sai nime ühe Lääne-Bengali vasakpoolse poliitiku auks, kes iroonilisel kombel kukutas aastal 2011 osariigis aastakümneid valitsenud kommunistid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles