Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Euroopa üritab pidurdada Wagnerit

Pärast Wagneri võitlejate Tripolist välja ajamist pidi Türgi sinna saatma demineerijad, sest vene palgasõdurid olid tänavate kaupa maju pomme täis pannud.  FOTO: MAHMUD TURKIA/Scanpix

Kõigepealt Ida-Ukrainas ja seejärel juba mitmes Aafrika riigis julmustega nime teinud vene Wagner Grupi palgaarmee koputused Mali uksele sunnivad Euroopat reageerima.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud nädalal leppisid ELi riikide välisministrid kokku, et Wagneri roimadega seotud isikud väärivad sanktsioone. Eile võttis europarlament vastu vene palgasõdureid puudutava erakorralise resolutsiooni, kus on mainitud ka Türgi ja Araabia Ühendemiraatide võimudega seostatud sarnaseid üksusi.

Wagner Grupp torkab silma järjest laieneva haardega – Ida-Ukrainast erinevate Aafrika maadeni – ning mitmes neist kohtadest süüdistatakse vene palgasõdureid ka tõsistes hirmutegudes.

Viimati möönsid Kesk-Aafrika Vabariigi võimud möödunud kuul, et vene palgasõdurid, kelle nad ise appi palusid, on sooritanud julmusi. Juba kevadel rääkis ÜRO juhtumitest, kus wagnerlased olid Kesk-Aafrikas valimatult rahva sekka tulistanud, tappes ka vanureid ja lapsi, ning grupiviisiliselt vägistanud ja piinanud.

Tagasi üles
Back