Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Michigani koolitulistamises hukkus kolm õpilast
Täiendatud kell 03.30

Politsei sulges kooli ümbruses teed. FOTO: Matthew Hatcher/Scanpix

Michigani osariigis asuva Oxfordi väikelinna keskkoolis teisipäeval aset leidnud tulistamises sai surma kolm õpilast ja haavata veel kaheksa inimest, kelle seas oli üks õpetaja, teatas USA politsei.

Maakonnašerifi ametkonna informatsiooni kohaselt võeti tulistamise järel vahi alla 15-aastane õpilane ja konfiskeeriti käsirelv.

«Vahistamise ajal vastupanu ei osutatud. Kahtlustatav on palunud advokaati ega ole motiivi kohta avaldusi teinud,» lisati politsei teadaandes.

«See on väga traagiline olukord. Meil on palju väga mures ja ärritunud vanemaid,» ütles asešerif Michael McCabe telekanalile Fox News.

Politsei teatel saadi veidi pärast keskpäeva rohkem kui sada hädakõnet. Ründaja kasutas poolautomaatset käsirelva ja tegi umbes viie minuti jooksul 15–20 lasku.

McCabe täpsustas hilisemal pressikonverentsil, et surma said 16-aastane poiss ja kaks tüdrukut, 14- ja 17-aastane. Kahele haavatule tehti kella viie ajal õhtul operatsioon. Ülejäänud kuue vigastatu seisund on stabiilne.

Politseiülema sõnul külastasid kahtlusaluse vanemad oma poega kinnipidamiskohas ja soovitasid tal uurijatega mitte rääkida, mis on ka tema õigus.

McCabe lisas, et esialgsetel andmetel polnud tulistajal varem seadusega probleeme ja ka koolis polnud ta korrarikkumistega silma paistnud.

«Ma arvan, et see on iga vanema halvim õudusunenägu,» ütles kuberner Gretchen Whitmer pressikonverentsil.

Oxford asub Detroidist umbes 65 kilomeetri kaugusel põhja suunas.

Tagasi üles
Back