«Vajab märkimist, et olles sõjaliselt liitumatu maa, toetub Soome väga tugevale kaitsevõimele. Neil on kõige suurem ja tugevam suurtükivägi Euroopas, nad toovad mobilisatsiooniga püssi alla 280 000 meest ja naist. Ja nüüd siis lisandub sellele veel otsus, millega ostetakse 64 maailma kõige moodsamat varghävitajat F-35,» rääkis Sakkov.
Tema hinnangul on selline relvaost kasulik ka Eestile: «Eesti puhul on väga kasulik see, kui meie sõpradel on kõige parem ja kõige moodsam relvastus, ka selline, mida me ise endale kunagi lubada ei saa.»
Kommenteerides Soome otsust valida just USA firma Lockheed Martini toodetavad hävitajad, rääkis Sakkov, et teadaolevalt põhines otsust sõjalis-tehnilistel argumentidel. «Nad on väitnud, et nad valisid kõige parema saadaoleva ja et see ei tähenda mitte midagi muud, kui et see konkreetne lennumasin on kõige parem. On loomulik ja paratamatu, et Eurofighteri, Gripeni, Rafale'i ja F-18 Super Horneti tootjafirmad on tänasest Soome valitsuse otsusest pettunud, siin ei ole midagi teha,» tõdes saadik.
«Aga eks elu läheb edasi ja Eesti seisukohast on see kindlasti väga tervitatav, et Soome kaitsejõud mis on väga moodsad ja väga tugevad, muutuvad veel tugevamateks veel moodsamataks,» ütles Sakkov.
Suursaadik juhtis ka tähelepanu sellele, kuidas Soome president Sauli Niinistö vastas Vene presidendi Vladimir Putini hiljuti esitatud nõudmisele lõpetada NATO edasine laienemine: «Niinistö ütles väga selgelt seda, mida võib lugeda ka [NATO alusdokumendiks olevast] Washingtoni lepingust. Ja nimelt seda, et NATO laienemine puudutab ainult NATO laienemiskandidaati ning liikmesriike ning mitte mingil moel Putinit.»