E, 2.10.2023

Saakašvili toetajad lubasid korraldada massilise näljastreigi

Facebook
Comments
Gruusia ekspresidendi Mihheil Saakašvili toetuseks korraldatud meeleavaldus Thbilisis.
Gruusia ekspresidendi Mihheil Saakašvili toetuseks korraldatud meeleavaldus Thbilisis. Foto: Zurab Kurtsikidze/EPA/Scanpix

Mitu tuhat vangistatud Gruusia opositsioonijuhi ja ekspresidendi Mihheil Saakašvili toetajat avaldasid teisipäeval pealinnas Thbilisis meelt, lubades korraldada massilise näljastreigi tema vabastamiseks.

Rahvahulk liikus Gruusia lippe lehvitades läbi Thbilisi ning kogunes siis parlamendi juurde, märkimaks Saakašvili 54. sünnipäeva.

«Täna algatame massilise näljastreigi, mis ei lõpe enne, kui Mihheil Saakašvili vangistusest vabastatakse,» ütles erakonna Ühtne Rahvuslik Liikumine liider Nika Melia.

Esialgu ei ole teada, kui palju inimesi kavatseb partei peakorteri ees näljastreigis osaleda.

«See on vägivallatu protest, karm samm, meil ei ole teist valikut kui surve avaldamine režiimile, et see lõdvendaks oma haaret Gruusia riigile, mille ta on vallutanud,» ütles Melia.

Saakašvili ema Giuli Alasania luges protestijatele ette ekspresidendi läkituse, milles kutsuti üles rahvuslikule ühtsusele ja rahumeelsetele massimeeleavaldustele, et avaldada võimudele survet ennetähtaegsete üldvalimiste korraldamiseks.

Saakašvili ütles oma pöördumises, et riigi kauaaegne unistus Euroopa integratsioonist on ohtu sattunud.

«Meil on hädasti vaja vaba meediat, erapooletut kohtunikkonda, õiglaseid valimisi. Me vajame vabadust siin ja praegu.»

«Praeguse režiimi muutmine on tähtis eeltingimus meie lääne püüdluste täitumiseks,» ütles Saakašvili viitega võimuparteile Gruusia Unistus, mille asutas mõjukas oligarh Bidzina Ivanišvili.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles