L, 23.09.2023

Saakašvili toetajad lõpetasid näljastreigi

Facebook
Comments 1
Gruusia erakonna Ühtne Rahvuslik Liikumine liikmed näljastreiki pidamas.
Gruusia erakonna Ühtne Rahvuslik Liikumine liikmed näljastreiki pidamas. Foto: Shakh Aivazov/AP/Scanpix

Ligikaudu 200 Gruusia opositsioonierakonna Ühtne Rahvuslik Liikumine liiget ja aktivisti lõpetas näljastreigi, millega nõuti ekspresident Mihheil Saakašvili vanglast vabastamist.

Advokaat Giorgi Mšvenieradze edastas Saakašvili palve näljastreik lõpetada. Ekspresident ütles avalduses, et ta hakkab ise uuesti näljastreiki pidama, kui tema toetajad palvet ei täida.

Saakašvili palvet austatakse ja streik lõpeb, ütles Ühtse Rahvusliku Liikumise esimees Nikanor Melia ajakirjanikele.

«Mihheil Saakašvilile oleks näljastreigi jätkamine fataalne, nii et me austame tema palvet. Võitlus ametisoleva režiimi vastu aga jätkub,» ütles ta.

Saakašvili toetajad alustasid näljastreiki 21. detsembril. Umbes 200 inimest püstitas selleks erakonna Thbilisi peakorteri lähedusse 12 telki.

Gruusia ekspresident ja praegune Ukraina kodanik Saakašvili saabus riiki salaja 29. septembril. 1. oktoobril peeti ta Thbilisis kinni ja paigutati Rusthavi linna vanglasse, kus ta alustas näljastreiki.

8. novembril viidi ta ilma omaste ja advokaatide nõusolekuta Rusthavi vanglast üle Thbilisi vanglahaiglasse ja sealt 20. novembril Gori sõjaväehaiglasse.

Gruusias on Saakašvili seotud mitmete kriminaalasjadega. Ta peab enda kinnipidamist ebaseaduslikuks ning tema vastu esitatud süüdistusi fabritseerituiks.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles