Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Brasiilias hukkus kaljuvaringus vähemalt viis inimest

Furnase järv pärast õnnetust 8. jaanuaril 2022. FOTO: Minas Geraisi tuletõrje/AFP/Scanpix

Vähemalt viis inimest hukkus ja veel 20 on jäänud kadunuks, kui kalju varises ühel järvel paadis sõitnud inimeste peale, ütlesid laupäeval võimud.

«Praeguse seisuga on viis kinnitust saanud surma... praeguse hinnangu järgi 20 inimest on jäänud kadunuks,» ütles tuletõrjeülem pressikonverentsil. Lisaks sai 32 inimest viga

Laupäeva keskpäeval kukkus suur tükk kaljust alla kolmele paadile, kus olid inimesed, kes olid tulnud nädalavahetuseks sõitma Capitólio regioonis asuvale Furnase järvele.

Turistid käivad vaatamas järve kaljuseinu, koopaid ja koski, mis ümbritsevad järve, mis on tekkinud hüdroelektrijaama tammi tagajärjel.

Sotsiaalmeediasse on postitatud videod, kus on näha, kuidas kalju kukub kolmele paadile.

Ühes teises videos, mis filmiti minut enne varingut, hoiatavad inimesed kukkuvate kivide eest ning hüüavad teistele paatidele, et nad hoiaksid kaljuseinast eemale.

Vähemalt 32 inimest sai viga, kellest üheksa vajas haiglaravi, teatas tuletõrje, kes tegutseb sündmuskohal mitmete päästjatega, sealjuures sukeldujatega.

Päästeoperatsioon peatatakse öösel turvakaalutlustel ning jätkub hommikul. Kadunuks jäänud inimeste arv tugineb informatsioonile tunnistajatelt, turismiagentuuridelt ja sugulastelt, teatas tuletõrjeülem.

Viimastel päevadel on Kagu-Brasiiliat tabanud tugevad vihmahood, mis muudab varingud veel tõenäolisemaks, ütlesid tuletõrjujad.

Tagasi üles
Back