K, 18.05.2022

Prantsuse linnades protestiti uue vaktsiinipassi vastu

AFP/BNS
Prantsuse linnades protestiti uue vaktsiinipassi vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meeleavaldus Pariisis.
Meeleavaldus Pariisis. Foto: Gabrielle CEZARD

Tuhanded inimesed protesteerisid laupäeval Prantsuse linnades vaktsineerimata inimestele karmimate piirangute seadmise vastu.

Pariisis toimus suurim meelavaldus Eiffeli torni lähedal, selle kokkukutsuja oli Euroopa Liidu vastane presidendikandidaat Florian Philippot.

Kogunemisi oli teisteski suuremates linnades.

Inimesed hüüdsid rahvasummast «Ei vaktsiinile!» ja «Vabadus Djokovićile!».

Meeleavaldus Pariisis.
Meeleavaldus Pariisis. Foto: Gabrielle CEZARD

«Novak on praegu meie lipukandja,» ütles meeleavaldaja Pascal Bodeaux's, Austraalias sissesõiduga kimpu jäänud vaktsiinivastsele tennisestaarile viidates.

Pariisis lehvitasid meeleavaldajad Prantsuse rahvuslippu ja regioonide lippe ning bänneritel oli lugeda sõnum: «See pole viirus, keda nad kontrollida tahavad, see olete teie!»

Politsei ja kohalike võimude hinnangul protestis nii Lyonis, Nantes'is, Bordeaux's kui ka Marseille's umbkaudu 1000 inimest.

Meeleavaldus Pariisis.
Meeleavaldus Pariisis. Foto: Gabrielle CEZARD/SIPA

Esimese sammuna jõustus laupäeval meede, mis tühistab senise tervisepassi kümnete tuhandete inimeste jaoks, kes ei ole seitsme kuu jooksul pärast esimest vaktsineerimist saanud lisasüsti.

Avalikesse kohtadesse nagu restoranidesse ja baaridesse ligipääsu võimaldav tervisepass muutub praegu parlamendiarutelul oleva seaduse alusel edaspidi «vaktsiinipassiks», mis tähendab, et see peab kinnitama vaktsiinisüsti saamist.

Kuni siiamaani on tervisepassid kehtinud ka negatiivsete koroonatestide puhul.

Valitsus on karmimaid meetmeid tugevalt peale suruma asunud, kuna seisab silmitsi kiiremini leviva omikrontüve nakatumislainega.

Reedel tuvastati Prantsusmaal 330 000 uut koroonaviirusesse nakatumist ning nädala keskmine oli peaaegu 300 000 nakatumist ööpäevas.

Meeleavaldus Pariisis.
Meeleavaldus Pariisis. Foto: Gabrielle CEZARD

Siiski ei ole surve haiglatele sama tempoga kasvanud. Terviseminister Olivier Véran on öelnud, et omikrontüvi on vähem ohtlik ning sellega haigestunud patsiendid ei vaja nii pikka haiglaravi.

Laupäeva varahommikul kinnitas vaktsiinipassi eelnõu rahvusassamblee ja nüüd läheb eelnõu edasiseks aruteluks senatisse.

Tõenäoliselt otsustatakse pühapäeval rahvusassamblee ja senati vahelistes konsultatsioonides küsimused nagu, mis on vaktsiinipassi nõude miinimumiga ja kas omanikele tuleb anda volitus klientide isikut kontrollida.

Märksõnad
Tagasi üles