President: Rumeenia on valmis Prantsuse vägesid võõrustama

Copy
Rumeenia president Klaus Iohannis.
Rumeenia president Klaus Iohannis. Foto: HANNAH MCKAY/AFP/Scanpix

Rumeenia president Klaus Iohannis tervitas täna Prantsuse ametivenna Emmanuel Macroni teadet vägede võimaliku viimise kohta NATO idatiivale.

Macron väljendas kolmapäeval Prantsusmaa «valmisolekut minna kaugemale ja pühenduda NATO raamistikus uutele missioonidele... eriti Rumeenias».

«Tervitan soojalt president Emmanuel Macroni teadet Prantsusmaa valmiduse kohta osaleda NATO ettenihutatud kohalolekus Rumeenias,» säutsus Iohannis Twitteris.

«Rumeenia-Prantsuse strateegiline partnerlus saab nõnda idatiival, Musta mere piirkonnas tugevdatud,» lisas ta.

Euroopas tuntakse üha enam muret võimaliku sõja puhkemise pärast, kuna Venemaa on koondanud Ukraina piirile mitukümmend tuhat sõdurit.

Moskva väidatab, et ei plaani invasiooni, kuid on samas esitanud Läänele pingete leevendamise tingimusena hulga nõudmisi, sealhulgas lubadust, et Ukrainat ei võeta kunagi NATO-sse.

Rumeenia on NATO liige aastast 2004 ja võõrustab praegu umbes tuhandet USA sõdurit. Bukaresti teatel ollakse valmis võõrustama neid rohkemgi.

USA president Joe Biden ütles kolmapäeval, et Washington «suurendaks vägede kohalolekut Poolas, Rumeenias ja nii edasi, kui ta (Vene president) sisse liigub, sest meil on artikkel 5 järgi püha kohus neid riike kaitsta».

«Nad on NATO-s,» lausus ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles