N, 26.05.2022

Linnapea: Harkiv on valmis Vene vägedele vastu panema

Interfax/BNS
Linnapea: Harkiv on valmis Vene vägedele vastu panema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Foto: AP/Scanpix

Ida-Ukrainas asuval Harkivil on olemas kõik vajalik, et hakata võimalikule vallutajale vastu, ärevuseks põhjust ei ole, ütles linnapea Igor Terehhov.

«Tahan kõikidele linnakodanikele kinnitada: linn on valmis andma kindla vastulöögi võimalikule vallutajale, kõik jõud ja vahendid selleks, et Harkivit kaitsta, on meil olemas,» kirjutas Terehhov reedel Facebookis.

Linnapea kinnitas, et mureks ei ole põhjust.

«Tean, et tänu inimeste pikaajalisele kogemusele annavad üleskutsed säilitada rahu vaid vastupidise tulemuse. Kuid kinnitan teile: põhjust ärevuseks ei ole, Harkiv areneb ka edaspidi edukalt edasi rahutaeva all,» kirjutas Terehhov.

Ta rõhutas, et vajadusel asuvad linna kaitsele mitte ainult harkivlased. «Harkiv jääb ka edaspidi Ukraina linnaks, kelle elanikud on ühtse ja jagamatu Ukraina kodanikud. Igaüks, kes tahab Harkivit vallutada, peab mõistma: armastatud linna kaitsele asuvad mitte ainult harkivlased, vaid kõik ukrainlased,» rõhutas Terehhov.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi avaldas neljapäeval intervjuus Washington Postile arvamust, et Venemaa võib sissetungi käigus vallutada Ukraina idaosas asuva Harkivi linna. Zelenskõi sõnul tooks Moskva linna ründamisel ilmselt ettekäändeks vajaduse kaitsta vene elanikkonda. «Harkivis elab üle ühe miljoni inimese. See poleks ainult okupeerimine; see oleks juba täiemõõdulise sõja algus,» rõhutas Zelenskõi.

Märksõnad
Tagasi üles