Läti ekspresident kritiseeris vene keele referendumi algatajat

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hääletussedel Läti keelereferendumil
Hääletussedel Läti keelereferendumil Foto: SCANPIX

Läti endine president Guntis Ulmanis kritiseeris täna venemeelse ühenduse juhti Vladimirs Lindermansi, kes korraldas vene keelele teise riigikeele staatuse andmise rahvahääletusele panekuks vajaliku allkirjakogumise kampaania.

Riia valimisjaoskonnas vene keele kui riigikeele vastu hääle andnud Ulmanis ütles ajakirjanikele, et Lindermansi eesmärk oli «rahva närvisüsteem proovile panna ja demonstreerida oma oskusi (rahvuslikku vihkamist) õhutada».

Vastuseks küsimusele, kas referendumi järel võivad teravneda pingeid Läti kogukondade vahel, ütles Ulmanis, et tema arvates on pinged juba haripunktis, kuid kõige tähtsam on ära hoida vihkamine rahvuste vahel.

Ekspresidendi meelest oleks hea, kui kõik saaksid aru, et referendum on suuresti provokatsioon rahva ühtsuse proovilepanekuks.

«Ma pean ütlema, et märgid ei ole head. Poliitikutel on palju tööd ja ka valitsusvälistel organisatsioonidel on käed tööd täis,» tõdes ta.

Lindermans teab väga hästi, et läti keel jääb Läti ainsaks riigikeeleks, ütles Ulmanis. Referendum ei muuda midagi, aga annab poliitikutele mõtlemisainet, lisas ta.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles