K, 10.08.2022
POSTIMEES UKRAINAS ⟩ Katšalkas pumpavad musklit nii noored kui ka vanad
Välijõusaal Kiievis Dnepri kaldal vähese populaarsuse üle kurta ei saa. Ehkki talvel käib harjutajaid hõredamalt, on suvel seal elu vilgas. Ühed teevad vanarauast valmistatud vahenditel jõuharjutusi, teised tümitavad vanud autorhve, kolmandad mängivad lauatennist. Foto: Mihkel Maripuu
Katšalkas pumpavad musklit nii noored kui ka vanad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Võimalik, et Kuku raadio mälumängusaates «Tarkade klubi» on esitatud kunagi küsimus, kus asub maailma suurim isevalmistatud trenažööridega vabaõhujõusaal. Kui mitte, siis küsime ja vastame ise – Kiievis.

Katšalka, nagu kohalikud jõujuurikad Dnepri jõe kaldal asuvasse Hüdroparki 1970. aastatel kohaliku entusiasti Juri Vassiljevitš Kuki poolt rajatud jõusaali kutsuvad, ei ole üksnes suur, vaid ka taskukohane harjutamispaik. Piletit sinna harjutama minekuks osta pole vaja. Kes soovib, see annetab talle meelepärase summa. Kui ei olegi midagi anda, siis pole lugu: lihtsalt tule ja rassi.

Tegime kahel ja poolel hektaril laiuvale välijõusaalile tiiru peale. Uudistasime ja ajasime juttu harjutajatega, aga samuti jõusaali direktori Pjotr Šahanoviga, lugupeetud mehega, kes valdustel silma peal hoiab, soovijaid meelsasti juhendab või kundedega lihtsalt törts juttu puhub. Nii mõnigi mehepoeg pühib higi, pistab Pjotrile viisakalt käe pihku ja tervitab teda. Käheda häälega, kuid oma olemuselt tagasihoidlik mees on vaieldamatu autoriteet.

Märksõnad
Tagasi üles