N, 2.02.2023
FOTOD JA VIDEOD ⟩ Saksamaal ja Poolas inimelusid nõudnud maruilm ei näita vaibumise märki
Naine vaatab täna päeval läbi tormis purustatud maja rususid Dobrzycas Kesk-Poolas. Foto: PIOTR SKORNICKI / AGENCJA WYBORCZA.PL / REUTERS / SCANPIX
Saksamaal ja Poolas inimelusid nõudnud maruilm ei näita vaibumise märki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Vähemalt neli inimest on saanud surma ööl vastu tänast ja täna Kesk-Euroopas möllanud tormis, milles tuuleiilide kiirus ulatus 50 meetrini sekundis, samas kui Briti saartel andis ilmateenistus hoiatuse läheneva raju eest, kus tuule kiirus võib puhanguti ulatuda 44 meetrini sekundis ja olla eluohtlik.

Poolas kahjustas iiliti kuni 35 meetrit sekundis puhunud tuul rängalt enam kui 500 kodu, murdis sadu puid ja jättis üle riigi elektrita 324 000 majapidamist.

Politsei teatel sai kaks inimest surma ja kaks vigastada, kui torm ajas Krakówi ehitusplatsil ümber suure kraana. Lisaks sai üks inimene surma, kui tema autole langes Lääne-Poolas puu.

Kõige tugevamaid tuuleiile mõõdeti Tšehhi ja Poola piiril asuval Sněžka mäel, kus puhangud küündisid 50 meetrini sekundis.

Põhja-Saksamaal Bad Bevenseni lähedal sai surma 37-aastane autojuht, kelle sõidukit tabas langev puu.

Sotsiaalmeedias ringlesid dramaatilised jäädvustused sellest, kuid lained lõhkusid Elbe jõel liikuva praami aknaid, kuid laevafirma teatel keegi õnneks juhtunu tõttu vigastada ei saanud.

Saksamaal mõõdeti kõige tugevamad tuuleiilid Harzi mäestiku kõrgeimal tipul Brockenil, kus puhangud ulatusid 42 meetrini sekundis.

Koolid olid täna kinni mitmel liidumaal. Pikamaarongid ei liikunud kogu Põhja-Saksamaal ning Lufthansa tühistas paarkümmend Hamburgi, Berliini ja Münchenisse kavandatud reisi.

Hamburgi kalaturu juures tõusis Elbe jõgi üle kallaste.
Hamburgi kalaturu juures tõusis Elbe jõgi üle kallaste. Foto: DANIEL BOCKWOLDT / DPA / AP / SCANPIX

Maru möllas ka Tšehhis, kus enam kui 300 000 elamist jäi elektrita ja liikluses valitses kaos, kuna puud sulgesid nii maanteid kui ka raudteid.

Kolm last toimetati haiglasse tormis toimunud autoõnnetuses saadud vigastuste tõttu. Tuul kergitas liikuval autol kapotikaane üles, mistõttu kaldus juht vastassuunavööndisse ja põrkas kokku teise autoga.

Mitmel pool Tšehhis said rajus kannatada ka hoonete katused.

Kõige tugevamaid tuuleiile mõõdeti Tšehhi ja Poola piiril asuval Sněžka mäel, kus puhangud küündisid 50 meetrini sekundis.

Tuul tegi kurja ka Hollandis, kus vigastada said kolm inimest, nende seas politseinik. Korrakaitsjat tabas Arnhemi lähedal asuvas Duivenis ärihoonelt lendu läinud katus, teatas avalik-õiguslik ringhääling NOS.

Tuletõrjujad pidid aga riigi lõunaosas Maasluisisi lõikama autost välja kaks inimest, kes olid sinna jäänud lõksu murdunud puu tõttu.

Tuul häiris liiklust Amsterdami Schipholi lennujaamas ning mitmel pool riigis tühistati rongireise.

Briti ilmateenistus andis täna aga kõrgeima astme ehk punase hoiatuse, sest lähenemas on torm Eunice, mille tuulte kiirus võib ulatuda iiliti 44 meetrini sekundis ja olla eluohtlik.

Torm liigub üle Atlandi ookeani ning maabub Briti saartel homme, ütles ilmateenistus ja hoiatas, et äärmiselt tugeva tuule tõttu võib see tuua kaasa olulisi häireid ja ohtlikke tingimusi.

Jalgratturid täna Edela-Londonis Putney linnaosas, kus tormiga üle kallaste tõusnud Thamesi jõgi ujutas üle tänavad.
Jalgratturid täna Edela-Londonis Putney linnaosas, kus tormiga üle kallaste tõusnud Thamesi jõgi ujutas üle tänavad. Foto: Stefan Rousseau / PA / AP / Scanpix

Tormihoiatuse andis ka Iirimaa, öeldes, et lisaks äärmiselt tugevale tuulele on rannikul oodata üleujutusi.

Eile häiris Suurbritannias liiklust torm Dudley, kuid suuremaid purustusi see kaasa ei toonud.

Uus torm Eunice võib aga majadel katuseid minema viia, puid maha murda ja elektrikatkestusi põhjustada. Kõige tugevam peaks maru olema Edela-Inglismaal.

Kõrgeima astme hoiatus anti Cornwallile ja Lõuna-Walesile.

Saksamaal peaks tormid samuti kestma veel homme ja ülehomme ning tormihoiatuse andis homseks rannikualadele ka Belgia.

Märksõnad
Tagasi üles