T, 26.09.2023

Pariis eitab humanitaarkoridoride palumist Putinilt

Facebook
Comments
Ukraina sõdurid aitavad inimestel evakueeruda Irpini linnast.
Ukraina sõdurid aitavad inimestel evakueeruda Irpini linnast. Foto: Dimitar Dilkoff / AFP / Scanpix

Prantsuse president Emmanuel Macron ei palunud Vene liidrilt Vladimir Putinilt avada pommitamise eest põgenevatele ukrainlastele humanitaarkoridorid Valgevenesse ja Venemaale, teatas Prantsuse presidendi kantselei esmaspäeval, lükates tagasi Vene ametiisikute väited.

Moskva pakkus humanitaarkoridore Harkivist, Kiievist, Mariupolist ja Sumõst pärast Macroni ja Putini pühapäevast telefonivestlust ning teatas, et samm astuti Macroni «isikliku palve» järel.

Elysee palee teatel säärast palvet ei esitatud, Macron rõhutas telefonivestluses vajadust «austada rahvusvahelist humanitaarõigust, tsiviilelanikkonna kaitset ja abi tarnimist».

«See tähendab, et korraldada tuleb tsiviilisikute kaitse ja lubada piirkondadesse humanitaarabi,» ütles presidendikantselei tundmatuks jääda soovinud ametiisik esmaspäeval.

Ukraina valitsus lükkas pakkumise turvaliseks läbipääsuks Venemaale tagasi.

Ukrainast on ÜRO andmetel alates Venemaa agressiooni algusest põgenenud üle 1,7 miljoni inimese.

Põgenikud, kes püüdsid pääseda sisse piiratud Mariupoli linnast Ukrainas niinimetatud humanitaarkoridori kaudu, ei pääsenud edasi, kuna maantee, kuhu nad suunati, on mineeritud, teatas Rahvusvaheline Punase Risti Komitee (ICRC) esmaspäeval.

ICRC operatsioonide direktor Dominik Stillhart kutsus mõlema poole relvajõude jõudma viivitamatule kokkuleppele täpsete marsruutide ja kellaaegade osas linnast põgenemiseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles