R, 1.12.2023

ÜLEVAADE ⟩ Vene rünnakute eesliinil on haiglad ja sünnitusmajad

Margus Parts
, toimetaja
Facebook
Comments
Päästjad ja vabatahtlikud evakueerimas rasedat naist Mariupoli sünnitushaiglast. 
Päästjad ja vabatahtlikud evakueerimas rasedat naist Mariupoli sünnitushaiglast. Foto: Jevgeni Maloletka/AP/Scanpix

Olukorras, kus pommirahe eest varjunud ukraina naised on niigi pidanud sünnitama keldrites ja punkrites, on Vene väed asunud pommitama ka sünnitusmaju ja haiglaid.

Viimatine ja kõige jõhkram rünnak toimus Mariupoli lastehaiglale ja selle sünnitusosakonnale. Pealtnägijate sõnul värises maa enam kui kahe kilomeetri kaugusel, kui Mariupoli kompleksi tabas 9. märtsil pommirünnak, mis hävitas suure osa hoone fassaadist ja lõi sisse 600 voodikohaga haigla aknad.

Politsei ja sõdurid kiirustasid sündmuskohale, et ohvreid evakueerida, ja kandsid hoonest välja raseduse lõppfaasis naisi. Haigla hoovi oli plahvatusest tekkinud vähemalt kahe korruse sügavune kraater, mille kõrval põlesid hävitatud autode rondid.

Kohalikud ametnikud on nimetanud Mariupoli haiglale tekitatud kahju kolossaalseks, öeldes, et pommitamises haavata saanute seas oli ka sünnitavaid naisi. Rünnakus suri kolm inimest, nende seas üks laps. Ühe kohaliku ametniku sõnul sai viga vähemalt 17 inimest, muuhulgas lastehaigla töötajad, vahendab The Guardian.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles