Milles siis asi? Asi selles, et Venemaal on ründelennukitele paigaldatavad juhitavad täppispommid sisuliselt otsas, aga nn juhitamatute pommide puhul tuleb laskuda kolme kilomeetri kõrgusele, et vähegi täpsemalt sihtmärki tabada, aga sellelt kõrguselt võetakse nad maha. Venemaa rünnakuhelikopteritel pole uute Stingerite vastu erilist võimalust. Lisaks tuleb lennukite puhul arvestada aja jooksul väljakujunenud teadmisega, et suurusjärgus 5%-15% lahingulennult naasnud lennukitest pole erinevate vigastuste tõttu enam lennuvõimelised, vähemalt mõnda aega. Venelaste paljureklaamitud uue põlvkonna sõjalennukeid pole keegi näinud siiani lahingutes.
Väga palju kära on õhukaitsesüsteemi S-300 ümber, mille peaks Ukraina saama Slovakkiast. Hea ja efektiivne süsteem, aga siiski Venemaa poolt avastatav ja rünnatav. Küll aga ei ole neil mitte midagi teha portaalsete õhukaitsesüsteemide vastu, kuhu lisandub brittide StarStreak. Tähendab see lahingute mõttes seda, et Venemaa armeel on eeskätt põhja piirkonnas puudu toetus õhuruumist, aga see on pealetungi puhul ülimalt oluline komponent. Riigi katmine kõige uuemate Stingerite ja Starstreak'idega annab ekspertide hinnangul kokkuvõttes parema ja laiema kaitse. See juba töötab ja töötab iga päevaga paremini.
Suur probleem ukrainlaste jaoks on Venemaa raketid. Need on väga kallid, need hakkavad otsa saama, aga neid jagub Venemaal veel arvestuste kohaselt paariks nädalaks, aga siis on nad sisuliselt otsas (midagi tuleb jätta ka riigipiiride kaitsmiseks mujal). Samas teevad nad palju pahandust, nii oli Ukraina armee jaoks must päev Mõkolaivis, kus raketitabamuse sai kasarm, kus sõdurid magasid. Ja see ei ole esimene selline juhtum. Kindlasti peab Ukraina üle vaatama sõdurite ööbimise, sest sellisel kujul ollakse heaks sihtmärgiks. Kindlasti tuleb ka kogu logistika ümber korraldada nii, et kuskil poleks korraga suurt kogust varustust.