Samuti on juttu olnud laiapõhjalistest julgeolekugarantiidest Ukrainale, mille osapoolteks oleksid lisaks teatud NATO riikidele ka Venemaa, Hiina, Iisrael. Ukraina nägemuses peaks see olema sama mõjuga, mis NATO lepingu artikkel 5. Seda on hetkel keeruline ette kujutada, kuid tegu on Ukraina poolse kompromissiga vahetuskaubana selle vastu, et põhiseaduses taastatakse neutraliteedi klausel.
Muidugi tasub meenutada, et Ukraina oli neutraalne riik ka 2014. aastal, mis sugugi ei päästnud neid Krimmi okupeerimisest ning Venemaa ründamisest Donetski ja Luhanski oblastite suunal. Seal on muidugi omad klauslid lisaks - nii Donbassi, Krimmi kui neutraliteedi küsimused tuleks otsustada Ukraina referendumil. Donbassi ja Krimmi julgeolekugarantiid esialgu ei puudutaks ning nende osas soovib Ukraina president isiklikult Putiniga läbi rääkida.
Venemaa sõjahüsteerilises õhkkonnas on tänase seisuga muidugi keeruline selgitada, miks Kreml üldse Ukraina valitsusega läbi räägib. Alles ju teatasid vajadusest Ukraina riik denatsifitseerida, mis tähendas nii poliitilise juhtkonna väljavahetamist kui ka riigikorralduse põhjalikku muutust. Isegi Janukovõtši muumia toodi selleks tarbeks kusagilt hauakambrist välja Minskisse. Praeguseks on ta muidugi juba unustatud.
Lääne poolt kostub praegu kõige mõistlikumat juttu Suurbritannia ja USA ametiisikute ja poliitikute suust. Seal on selge lähenemine, et Putin ei saa oma kallaletungi järel kergelt pääseda ning peab kogu Ukrainale tekitatud kahju korvama, lisaks tuleb kindlustada, et edaspidi ei teki kellelgi isu analoogset avantüüri korrata.
Ukraina presidendiadministratsiooni esindajad kasutasid Türgis käiku ära ka Bayraktari loojaga kohtumiseks. Neil oli nimelt juba enne sõda tehtud kokkulepe ühisettevõtte loomiseks. Türgi tarnis esimesed Bayraktari droonid enda tehasest ning edasi pidi seeriatootmine jätkuma juba Ukraina tootmises. Ukraina omakorda panustas Bayraktaride uue mudeli arendusse reaktiivmootoriga.
Praegune mudel on kergem ning väiksem sisepõlemismootoriga variant. Järgmine põlvkond meenutab juba pisikest hävituslennukit, mille kandevõime on oluliselt suurem. Selle kontsepti tutvustas Türgi äsjasel väljapanekul.