E, 5.12.2022

Peruu kuulutas Limas aset leidnud rahutuste järel välja komandanditunni

AFP/BNS
Peruu kuulutas Limas aset leidnud rahutuste järel välja komandanditunni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseinikud eemaldamas Peruu pealinnas Limas rahutuste ajal põlema pandud rehvi.
Politseinikud eemaldamas Peruu pealinnas Limas rahutuste ajal põlema pandud rehvi. Foto: Martin Mejia / AP / Scanpix

Peruu president Pedro Castillo kuulutas teisipäeval pealinnas Limas ja selle naabruses asuvas Callao sadamalinnas välja komandanditunni pärast seda, kui esmapäeval toimunud meeleavaldused tõid kaasa teede sulgemisi ja vägivallategusid.

Peruus on kiirelt tõusnud toiduhinnad, kuiud viimastel päevadel on proteste põhjustenud ka kõtuse ja teemaksude hinnatõus.

Esmaspäeval toimus Castillo vasakvalitsuse meelehärmiks hulk vägivallajuhtumeid, sealhulgas maksupunktide põletamised maanteedel, rüüstamised kauplustes ning kokkupõrked protestijate ja politsei vahel.

«Pidades silmas vägivallaakte, mida mõned rühmitused on tahtnud esile kutsuda... ja rahu taastamiseks..., kiitis ministrite nõukogu heaks kodanike liikumiskeelu (komandanditunni) väljakuulutamise teisipäeval 5. aprillil alates 2.00 kuni 11.59,» ütles Castillo esmaspäeva öösel televisiooni kaudu edastatud sõnumis.

Castillo jäi eelmisel nädalal napilt ametisse pärast tagandamiskatset kongressis, millega kaasnes enam kui kaheksa tundi kestnud debatt. Tegemist oli teise katsega presidenti umbusaldada kaheksa kuu jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles