Vene raketirünnak tabas Ukraina sisepõgenike keskuseks kujunenud Lvivi

Postimees
Copy
Ukraina päästetöötajad eile seismas purustatud rehvitöökoja juures.
Ukraina päästetöötajad eile seismas purustatud rehvitöökoja juures. Foto: Mykola Tys/AP/Scanpix

Kuigi ulatuslikum sõjategevus on koondumas Ukraina idaosasse, näitab rünnak Lääne-Ukrainas asuva Lvivi pihta, et sõjategevuse oht kehtib jätkuvalt kogu Ukrainas, sõnas Lvivi linnapea Andrii Sadovõi.

Vene raketirünnaku tagajärjel hukkus Lvivis eile vähemalt seitse ja viga sai 11 inimest, kelle seas oli ka lapsi. Kuigi Moskva sõnul oli tegu rünnakuga sõjaväelistele objektidele, hävitati rünnaku käigus üks garaaž ja rehvitöökoda. Linna tabasid neli raketti.

«Mida me täna näeme, on genotsiid,» sõnas Lvivi linnapea Andrii Sadovõi. «Tegu on agressori tahtliku tegevusega rahumeelsete tsiviilelanike tapmiseks,» sõnas ta, lisades, et Ukrainas pole enam ühtegi turvalist piirkonda ning sama ohuga seisavad silmitsi kõik Ukraina linnad.

Poola piiri külje all asuv Lviv on Kiievist enam kui 500 km kaugusel ning 1300 km kaugusel Donbassist, kus nii Ukraina kui lääneriikide hinnangul ootavad ees suured lahingud. Seni on Lviv olnud võrdlemisi turvaline koht, olles puutumata suuremast lahingutegevusest, mistõttu on sajad tuhanded Ukraina sisepagulased just sinna põgenenud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles