Mujal polnud okupantide maavägede manöövrid tulemuslikud, kuigi ulatuslikku kahju põhjustasid nii kaudtule kui õhulöögid.
Vene okupantide kaotused Ukraina peastaabi andmetel päeva alguse seisuga olid järgmised: ründajaid 27900 (+200), tanke 1235 (+7), soomukeid 3009 (+35), suurtükke 578 (+1), raketiheitjaid 198 (+3), õhutõrjesüsteeme 90 (+1), lennukeid 201 (+1), helikoptereid 167 (+2), droone 436 (+9).
Kahe roodu jagu jalaväge on taas kottidesse pakendatud ning peamine küsimus - milleks? Venemaa pole pikemat aega saavutanud rindel isegi taktikalisi edasiminekuid. Ukraina kaitseministri hinnangul on tema riigi vastu rakendatud 167 000 okupatsioonivägede sõjaväelast, seega praeguseks on elavjõu korvamatud kaotused 16,2% ligi.
Harkivis pole märkimisväärseid muutusi. Vene okupandid üritavad ukrainlasi tagasi suruda. Kumbki osapool pole paari päeva taguse seisuga võrreldes edu saavutanud.
Kuna vigastatud loetakse ka lahingvõimet mõjutavateks kaotusteks, siis on rivist väljaviidud üksuste protsent oluliselt suurem ning enne Donbassi rindele keskendumist oli see kolmandiku jagu.
Nominaalselt võib Venemaal olla arvel veel palju tehnikat ja siinsed numbrid justkui ei moodustaks sellest lõviosa. Samas tuleks arvestada, et ilmselt hävines sõja esimestel nädalatel kõige võitlusvõimelisem osa ning ajapikku kvaliteet langeb, mitte ei kasva. Lisaks marodöörluse ja sõjaroimadega süvenev demoraliseeritus.
1) Taas tuleb alustada põhja poolt. Lisaks piiriäärsete asulate, peamiselt suvilarajoonide, pommitamisele Tšernihvi ja Sumõ oblastis, korraldasid okupandid raketilöögi Desna alevile Tšernihivist lõunas - seal asub õppeväeosa. Surma sai 8 inimest ning veelgi rohkem vigastada. Selle kohta pole infot, kes seal võis surma saada.
Sumõ oblastis oli tuleavamisele lisaks proovitud piiri ületada. (Selle piirkonna olen ka punase noolega tähistanud).