Moldova Kremli-meelne ekspresident Dodon vahistati kahtlustatuna riigireetmises (2)

Copy
Molodova endine president Igor Dodon mullu suvel parlamendivalimiste ajal.
Molodova endine president Igor Dodon mullu suvel parlamendivalimiste ajal. Foto: Stringer/Reuters/Scanpix

Moldova ekspresident Igor Dodon võeti täna 72 tunniks vahi alla riigireetmise kahtlustuse alusel, teatas peaprokuröri büroo.

Lisaks riigireetmise kahtlustusele on Sotsialistide Partei (PSRM) auesimehele esitatud süüdistus veel nelja kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel, seal hulgas korruptsioonis, ütles peaprokuratuuri pressiesindaja Marianna Kerpek ajakirjanikele.

Peaprokuratuuri pressiesindaja Mariana Cherpec teatas ka, et Moldova teabe- ja julgeolekuteenistus ning korruptsioonitõrje prokuratuur otsivad läbi Dodoni maja. Läbiotsimised viiakse täna läbi ka teistes asukohtades.

Läbiotsimised on seotud juhtumiga, mille keskmes on 2019. aastast pärinev video Demokraatliku Partei kontorist. Videol on näha Demokraatliku Partei juhti Vladimir Plahotniuci andmas Dodonile plastkotti, milles oli arvatavasti raha. Plahotniuci ja Dodoni vestlusest selgub, et raha oli mõeldud Sotsialistide Partei rahastamiseks.

Moldova peaprokuröri kohusetäitja Dumitru Robu andis läinud nädalal korralduse 2019. aasta sündmuste uurimist jätkata. Robu pööras seeläbi ümber ametivolitused kaotanud peaprokurör Alexandru Stoianoglo tunamulluse otsuse kriminaalasja tõendite puudumiste tõttu mitte algatada.

Aastatel 2016–2020 Moldova presidendiks olnud Dodon oli võimul olles soojades suhetes Venemaaga. 2020. aasta presidendivalimiste eel väitis Kreml, et Ameerika Ühendriigid püüavad riigis revolutsiooni korraldada.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles