R, 24.06.2022

Lõuna-Korea andmeil katsetas Põhja-Korea kolme ballistilist raketti

Uuendatud kell 05.07
AFP/BNS
Lõuna-Korea andmeil katsetas Põhja-Korea kolme ballistilist raketti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Raketikatsetus Põhja-Koreas.
Raketikatsetus Põhja-Koreas. Foto: KCNA/EPA

Põhja-Korea katsetas kolmapäeval kolme ballistilist raketti, tulistades need merre oma idaranniku suunast; testid leidsid aset vaid mõni päev pärast USA presidendi Joe Bideni visiiti Lõuna-Koreas.

Lõuna-Korea staabiülemate ühendkomitee andmeil tuvastasid nad raketi väljatulistamise kell 06.00, 06.37 ja 06.42 kohaliku aja järgi Sunani piirkonnas.

«Esimese ballistilise raket (arvatavasti mandritevahelise) tegevuskaugus oli umbes 360 kilomeetrit ja kõrgus 540 kilomeetrit,» lisasid staabiülemad avalduses.

Jaapani rannikuvalve hoiatas võimalike Põhja-Korea raketikatsetuste eest, manitsedes aluseid hoiduma vette kukkuvatest objektidest.

Lõuna-Korea vastne president Yoon Suk-yeol kutsus testide arutamiseks kokku riikliku julgeolekunõukogu

Kuu alguses ametisse vannutatud Yoon on lubanud pärast viis aastat kestnud ebaõnnestunud diplomaatiat Pyongyangiga karmimat joont ajada.

Tegemist on Pyongyangi järjekordsete sanktsioone trotsivate testidega viimastel kuudel. Varem kardeti, et Kim Jong-un korraldab Bideni piirkonnas viibimise ajal tuumakatsetuse.

Biden kohtus Lõuna-Koreas mitu korda äsja valitud presidendi Yoon Suk-yeoliga. Muu hulgas arutati laiendatud sõjaväeõppusi reaktsioonina Kimi relvatäristamisele.

Oma viimasel päeval Soulis ütles Biden ajakirjanikele, et tal oli Kimile ainult lühike sõnum: «Tere. Punkt.»

Ja lisas, et USA on «valmis kõigeks, mida Põhja-Korea teeb».

Kim on viimasel ajal hoogustanud oma sõjalise kaasajastamise programmi. Muu hulgas on Pyongyang on tänavu katsetanud ka mandritevahelist ballistilist raketti.

Uued satelliidipildid on ka näidanud, et Põhi on jätkanud pikka aega seisnud tuumareaktori ehitamist.

Märksõnad
Tagasi üles