N, 7.07.2022

Austraalia seab uued emissioonieesmärgid ja tahab võõrustada COPi

Postimees / BNS
Austraalia seab uued emissioonieesmärgid ja tahab võõrustada COPi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Newcastle, Austraalia - maailma suurim söeekspordi sadam.
Newcastle, Austraalia - maailma suurim söeekspordi sadam. Foto: Saeed Khan / AFP / Scanpix

Austraalia esitab lähiajal senisest ambitsioonikama emissioonide vähendamise eesmärgi ning teeb koos naaberriikidega Vaiksel ookeanil pakkumise võõrustada kliimakohtumist COP, ütles välisminister Penny Wong täna Fidžil.

Wong andis kursimuutusest riigi kliimapoliitikas teada oma esimesel visiidil alates uue vasaktsentristliku valitsuse ametisse vannutamisest. Ta tunnistas, et varasemate valitsuste ajal on «Austraalia oma kohustused hüljanud».

Wong ütles oma võõrustajatele Fidži pealinnas Suvas, et lugupidamatus Vaikse ookeani riikide suhtes lõpeb ning nende üleskutseid kliimamuutuse osas tegutseda enam ei eirata.

«Meid valiti platvormiga vähendada emissiooni 2030. aastaks 43 protsenti ja jõuda 2050. aastaks netonullini,» lausus ta.

«Ja see ei jää vaid sõnadeks, me sätestame selle seadusena ja esitame varsti uue riiklikult kindlaks määratud panuse UNFCCCsse (ÜRO Kliimamuutuste Raamkonventsiooni).»

Austraalia on maailma üks suuremaid kivisöe ja gaasi eksportijaid ning eelmise, konservatiivse valitsuse ajal oli riik rahvusvahelistel kliimakõnelustel sageli piduritõmbajaks.

Wong ütles, et Tööpartei valitsus tahab sellest kuvandist läbi järgmise ÜRO kliimatippkohtumise võõrustamise vabaneda ning on esitanud pakkumise võõrustada seda koos Vaikse ookeani saareriikidega.

Märksõnad
Tagasi üles