R, 3.02.2023

Taani muudab Vene agressioonile vastuseks neutraalset kaitsepoliitikat

Rachel Kaare Juudas
Taani muudab Vene agressioonile vastuseks neutraalset kaitsepoliitikat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Taani peaminister Mette Frederiksen (vasakul) ja sotsiaaldemokraatliku partei juht Jakob Ellemann-Jensen referendumi tulemust tähistamas.
Taani peaminister Mette Frederiksen (vasakul) ja sotsiaaldemokraatliku partei juht Jakob Ellemann-Jensen referendumi tulemust tähistamas. Foto: Philip Davali/EPA/Scanpix

Taanlased hääletasid kolmapäeval ülekaalukalt Euroopa Liidu kaitsepoliitikaga liitumise poolt, mis pärast 30-aastast neutraalsust toob nad sammu lähemale üleeuroopalise kaitsestrateegia loomisele vastuseks Venemaa agressioonile. Taani 4,3 miljonist hääletusõigusega kodanikust oli liitumise vastu 33,1 protsenti inimestest.

«Täna saatis Taani väga olulise sõnumi nii meie liitlastele Euroopas ja NATOs kui [Venemaa presidendile Vladimir] Putinile. Me näitame, et kui Putin ründab iseseisvat riiki ja ohustab kogu Euroopa stabiilsust, hakkame me kokku hoidma,» sõnas Taani peaminister Mette Frederiksen.

Samal ajal lubas Frederiksen suurendada kaitsekulutusi kahe protsendini sisemajanduse kogutoodangust, mis on kooskõlas NATO eesmärgiga aastaks 2033.

Märksõnad
Tagasi üles