Lisaks Rootsi Demokraatidele (SD) toetavad Johanssonile umbusalduse avaldamist paremerakonnad Moderaadid, Kristlikud Demokraadid ja Liberaalid. Siseministri tagandamiseks on tarvis 349-liikmelises parlamendis enamust ehk 175 häält. Neljal erakonnal on koos 174 saadikut, kui varem SD ridadesse kuulnud, kuid nüüdne parteitu Roger Richthoff hääletab koos nendega.
Parlamendis sadat kohta omavate sotside vähemusvalitsuse saatus võib sõltuda aga veel teisestki parteitust saadikust, varasemast Vasakpartei liikmest Amineh Kakabaveh’st, kes seni on olnud valitsuse poolel.
Rootsi Demokraatide fraktsiooni juht Henrik Vinge põhjendas eile Johanssonile umbusaldusavalduse esitamist sellega, et minister pole suutnud ohjata jõugukuritegevust.
Hiljem peetud pressikonverentsil sidus peaminister Magdalena Andersson opositsiooni umbusaldusavaldust Johanssonile valitsuse püsimisega.
«Kui see läheb nii, siis ma astun tagasi,» lausus Andersson, viidates Johanssoni tagandamise võimalusele. «Kui justiitsminister tagandatakse poliitilistel põhjustel, siis tagandatakse kogu valitsus. Opositsioon peab võtma vastutuse. Me ei ole olukorras, kus mängida poliitilisi mänge. See on päriselt ohtlik.»