T, 29.11.2022

Moskva linnavolinik läks sõja taunimise eest kohtu alla

AFP/BNS
Moskva linnavolinik läks sõja taunimise eest kohtu alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Moskva linnavolinik Aleksei Gorinov kohtus.
Moskva linnavolinik Aleksei Gorinov kohtus. Foto: NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/Scanpix

Moskva kohtus algas täna protsess linnavoliniku üle, keda ootab kümneaastane vanglakaristus, sest ta kritiseeris Venemaa kallaletungi Ukrainale.

Aleksei Gorinov (60), kes on kutselt advokaat, vahistati aprilli lõpus Vene sõjaväe kohta «valeinfo levitamise» eest.

Gorinov tegutses süüdistuste kohaselt koos teise linnavoliniku Jelena Kotjonotškinaga, kes on riigist põgenenud.

Süüdistused esitati uue seaduse alusel, mis näeb ette vanglakaristust Vene sõjaväe diskrediteerimise eest ning on osa Moskva laiemast katsest teisitimõtlejaid vaigistada.

Gorinov tuli teisipäeval kohtusse siniste teksade ja ruudulise särgiga, kaasas paberileht sõnumiga «Ei sõjale», märkis AFP ajakirjanik.

Gorinov kritiseeris Moskva sõda Ukrainas märtsis toimunud töökohtumisel, mis lindistati ja on leitav YouTube'is.

Ta avaldas kahtlust, kas on sünnis korraldada tema ringkonnas laste kunstivõistlus, kui Ukrainas lapsed iga päev surevad.

«Lapsed jäävad orbudeks, samas kui Teises maailmasõjas osalenute lapselapsed ja lapselapselapsed on paisatud keset võitlust Ukrainas,» ütles ta.

«Usun, et kõik kodanikuühiskonna jõupingutused peavad olema suunatud sõja lõpetamisele ja Vene vägede taandumisele Ukraina territooriumilt,» lisas ta.

Inimõigusorganisatsioon Amnesty International nõudis Gorinovi viivitamatut vabastamist, öeldes, et kaasus on «osa Vene võimude jõhkrast kampaaniast suruda maha igasugune kriitika nende tegevusele Ukrainas».

Märksõnad
Tagasi üles