Veronas kehtestati joogivee kasutamise piirangud

Copy
Veekraan. Pilt on illustreeriv
Veekraan. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Itaalia Verona linn teatas laupäeval, et piirab riiki tabanud põua tõttu joogivee kasutamist.

«Tulenevalt ilmastikuolukorrast ja selle mõjust veevarustusele on linnapea allkirjastanud korralduse piirata joogivee kasutamist kodumajapidamistes,» teatati linna veebilehel.

Põuamääruse kohaselt, mis kehtib augusti lõpuni, keelatakse umbes 250 000 elanikuga linnas joogivee kasutamine aedade või spordiväljakute kastmiseks.

Vett ei tohi kasutada ka autode pesemiseks või basseinide täitmiseks. Rikkumise korral on ette nähtud kuni 500-eurone trahv.

Vett on ebatavaliselt kuuma ja kuiva kevade järel normima hakanud ka paljud teised Itaalia omavalitsused.

Riigi suurimat mageveeallikat Po jõge on tabanud viimase 70 aasta kõige hullem põud.

Veetase on tavapärasest palju madalam ka Maggiore ja Garda järves. Lõuna pool on langenud läbi Rooma kulgeva Tevere jõe veetase.

Milano meer teatas läinud nädalal, et põua tõttu pannakse kinni Põhja-Itaalia linna purskkaevud.

Itaalia suurim põllumajandusliit Coldiretti hoiatab, et põua tõttu on ohus 30 protsenti riigi põllumajandustoodangust ja pool loomakasvatusest Po valglas.

Lombardia maakonnas on kehtestatud hädaolukord, mille kohaselt peavad kohalikud võimud piirama mittehädavajalikku veekasutust, sealhulgas tänavate pesemine ning parkide ja spordiväljakute kastmine.

Ilm on hoobi andnud ka Itaalia hüdroelektrijaamadele, mis toodavad umbes viiendiku riigi energiast. Vihma puudumine tekitab raskusi seejuures ajal, mil riik püüab võõrutada end Vene gaasist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles