L, 13.08.2022

Pikk pühadenädalavahetus lõi USA lennureisides pandeemia-aja rekordi

AP/BNS
Pikk pühadenädalavahetus lõi USA lennureisides pandeemia-aja rekordi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
USA Newarki rahvusvaheline lennujaam.
USA Newarki rahvusvaheline lennujaam. Foto: JEENAH MOON / Getty Images / Scanpix

Iseseisvuspäeva tähistamist ootava USA lennujaamad olid pika nädalavahetuse alguses reisijatest tulvil, purustades koroonapandeemia aja rahvarohkeima päeva rekordi.

Reedel käis USA lennujaamade turvaväravaist läbi 2,49 miljonit inimest, ületades eelmise pandeemia-aja rekordi, mis oli 2,46 miljonit inimest ning mis registreeriti varem sel nädalal, selgub eile avaldatud transpordiohutusameti (TSA) andmetest.

Vaba aja eesmärgil lendavate reisijate suurenev arv näitab, et inimesi ei heiduta ka kütusekriisi tõttu kallinenud piletihinnad, jätkuv Covid-19 oht ega ka lendude edasi lükkamised või tühistamised.

Veelgi konkreetsem tõend koroona-eelse aja vaiksest taastumisest lennuliikluses on keskmine reisijate arv USA lennujaamades. Nii näiteks liikus seitsme päeva jooksul, mis lõppes 1. juuli kuupäevaga, keskeltläbi 2,33 miljonit inimest läbi lennujaamade turvaväravate.

Võrdluseks, seitsme päeva pikkune keskmine näitaja 2019. aasta sama perioodi kohta oli umbes 2,38 miljonit lennureisijat, selgub TSA andmetest.

Paljud lennufirmad on siiski olnud raskustes suurenenud nõudmise täitmisega, peamiselt personali vähesuse ja rea muude probleemide tõttu, mis on viinud lendude hilinemise või tühistamisteni ning toonud paljudele puhkusele sõitvatele või sealt naasvatele inimestele kaasa kohati äärmiselt ebamugavaid katsumusi.

Märksõnad
Tagasi üles