L, 13.08.2022

Okupeeritud Hersoni juhiks määrati FSB ametnik

AFP/BNS
Okupeeritud Hersoni juhiks määrati FSB ametnik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vene sõdur okupeeritud Hersonis patrullimas.
Vene sõdur okupeeritud Hersonis patrullimas. Foto: OLGA MALTSEVA/AFP/Scanpix

Ukraina okupeeritud Hersoni oblasti juhtimise võttis üle Vene mõjuvõimsa julgeolekuteenistuse FSB ametnik, teatasid täna Kremli määratud võimud.

Sergei Jelissejev, kes oli seni Kaliningradi valitsuse asejuht, sai Hersoni oblasti valitsusjuhiks, ütles Vene okupatsioonivõimude juht Vladimir Saldo.

Tema valitsus asub ametisse täna, lisas ta.

FSB akadeemia lõpetanud 51-aastane Jelissejev on täitnud julgeolekuteenistuses täpsustamata ülesandeid, selgub Kaliningradi oblasti veebilehelt.

Jelissejevi asetäitjaks määrati Aleksei Kovaljov, endine Ukraina seadusandja, kes läks üle Vene poolele ja elas juunis üle atentaadi.

«Ukraina on Hersoni oblasti jaoks igaveseks möödanikus. Venemaa jääb siia alatiseks,» teatasid Moskva määratud võimud Telegramis.

Hersoni linn, mis asub annekteeritud Krimmi lähedal, oli esimene suurem linn, mis Vene vägede kätte veebruaris alanud invasiooni käigus langes.

Moskva on sestsaadik alustanud piirkonna venestamist, võttes seal kasutusele rubla ja andes välja Vene passe. Juuni lõpus avati seal esimene Vene pank.

Okupatsiooni kriitikud on suuresti vaigistatud.

Vene president Vladimir Putin ütles veebruari lõpus, et Moskva ei kavatse Ukrainat okupeerida, kuid Kreml on nüüdseks teatanud, et piirkonnad peavad oma tuleviku «ise otsustama», mis vihjab kavale need annekteerida.

Märksõnad
Tagasi üles