L, 8.10.2022

KOHALIK VAADE ⟩ Elon Muski rahaga saab osta maailma – aga mitte vett või Saksa raudteed

Lisa-Martina Klein
, välispraktikant
Elon Muski rahaga saab osta maailma – aga mitte vett või Saksa raudteed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meeleavaldajad meenutasid Grünheide kandi veenappust ka Tesla tehase avamise ajal tänavu märtsis.
Meeleavaldajad meenutasid Grünheide kandi veenappust ka Tesla tehase avamise ajal tänavu märtsis. Foto: Thomas Bartilla/Imago Images/Scanpix

Elon Musk on tuntud selle poolest, et ta ostab, mida aga tahab. Siiski on kaks asja, mida ta ei saa osta (vähemalt seni): kõigile piisavalt vett ja Saksa raudteed.

Hoolimata keskkonnakaitsjate protestidest on Tesla tehas Berliini lähedal Grünheides valmis ja toodab alates selle aasta märtsist autosid. Kuid iga järjekordse kuumalainega muutub joogivee nappus selles piirkonnas üha pakilisemaks probleemiks. Teadlased ennustavad, et Saksamaa kirdeosas valitsevad juba lähemas tulevikus kliimamuutuste tõttu kõrbe meenutavad olud.

See ei pruugi olla muidugi Elon Muski süü. Tegelikult on tema Teslad üks peamine põhjus, miks elektriautod (ja seega ka heitevabad autod) muutusid seksikaks. Kuid kellegi kohta, kes lendab kosmosesse ja teeb ühes valdkonnas teise järel revolutsiooni, näib Musk olevat uskumatult lühinägelik vähemalt selles, mis puutub sellistesse maistesse asjadesse nagu joogivesi.

Märksõnad
Tagasi üles