T, 4.10.2022

USA eraldab 89 miljonit dollarit demineerimistöödeks Ukrainas

AFP/BNS
USA eraldab 89 miljonit dollarit demineerimistöödeks Ukrainas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina demineerijad uurivad kraatrit pärast Vene raketirünnakut Harkivile.
Ukraina demineerijad uurivad kraatrit pärast Vene raketirünnakut Harkivile. Foto: SERGEY BOBOK / AFP / SCANPIX

USA teatas eile, et eraldab Ukrainale 89 miljonit dollarit tegemaks kahjutuks miine, mida Vene väed on sõja ajal paigaldanud.

Selle summaga toetatakse 100 demineerimismeeskonda, samuti väljaõpet ja varustuse hankimist ukrainlastele selleks ohtlikuks tööks. Kiievi teatel on Vene väed paigaldanud miine hinnanguliselt 16 miljoni hektari suurusele territooriumile.

«Venemaa ebaseaduslik ja provotseerimata edasine Ukraina-invasioon on risustanud suured maa-alad sellest riigist maamiinide, lõhkemata laskemoona ja isevalmistatud lõhkeseadeldistega,» ütles USA välisministeerium avalduses.

Need takistavad ligipääsu põllumaadele, tekitavad viivitusi ülesehitusjõupingutustes, takistavad inimestel naasta kodudesse ning jätkavad süütute ukraina tsiviilelanike tapmist ja sandistamist, lisati avalduses.

24. veebruaril Ukrainasse tunginud Vene väed on jätnud taganedes maha suure hulga maamiine ja teisi lõhkeseadeldisi.

Alates märtsi lõpust on Ukraina sõjaväelased teinud kahjutuks umbes 160 000 Vene miini, kuid umbes viis miljonit ukrainlast elab endiselt piirkondades, mida ohustavad venelaste paigaldatud lõhkeseadeldised, märkis USA välisministeerium.

Märksõnad
Tagasi üles