:format(webp)/nginx/o/2018/06/28/7925303t1hd431.jpg)
Vastuseks Leedu transpordi- ja side aseministri äsjasele Taiwani visiidile teatas Hiina, et kehtestab Leedule sanktsioonid ning lõpetab ministeeriumi ja Leeduga üldisemalt koostöö transpordi- ja kommunikatsioonivaldkonnas, teatas reedel uudisteagentuur Reuters.
Teate kohaselt langetas selle otsuse Hiina välisministeerium.
Transpordiministeeriumist öeldi BNS-ile, et nad ei ole ametlikku teadet selle kohta Pekingist veel saanud.
Agnė Vaitkevičiūtė ja Leedu äridelegatsioon külastasid sel nädalal Taiwani, et arutada koostööd transpordi- ja kommunikatsioonivaldkonnas.
Septembris plaanib Leedu avada Taipeis kaubandusesinduse. Eeldatakse, et see aitab kaasa riikidevahelise koostöö arendamisele ettevõtluse, majanduse, teadusuuringute ja innovatsiooni, kultuuri ja transpordi vallas.