R, 2.12.2022

Uuesti Brasiilia presidendiks pürgiv Lula: Bolsonaro on Trumpi odav koopia

AFP/BNS
Uuesti Brasiilia presidendiks pürgiv Lula: Bolsonaro on Trumpi odav koopia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tosin aastat tagasi Brasiilia president olnud Luiz Inácio Lula da Silva juhib ka nüüd sügiseste valimiste eel arvamusküsitlustes.
Tosin aastat tagasi Brasiilia president olnud Luiz Inácio Lula da Silva juhib ka nüüd sügiseste valimiste eel arvamusküsitlustes. Foto: Miguel Schincariol / AFP / Scanpix

Brasiilia president Jair Bolsonaro on oma USA endise kolleegi Donald Trumpi odav koopia, kes vaid kritiseerib sarnaselt viimasel pidevalt riigi valimissüsteemi, ütles eelolevatel valimistel tema vastu kandideeriv ekspresident Luiz Inácio Lula da Silva.

Aastatel 2003–2010 Brasiiliat juhtinud vasakpoolne Lula süüdistas paremäärmuslasest riigipead Trumpi stsenaariumist lehekülje väljarebimises, kui too ründab Lõuna-Ameerika suurriigi elektroonset valimissüsteemi.

Bolsonaro väidab sageli ilma tõendeid esitamata, et Brasiilia hääletussüsteemi on võimalik pettusteks kergesti ära kasutada. See omakorda viitab võimalusele, et Bolsonaro võib oktoobris peetavate valimiste tulemuse kahtluse alla seada juhul, kui ta peaks kaotama.

Bolsonaro on valetanud, levitanud libauudiseid ning trotsinud meie institutsioone, ütles Lula usutluses välisajakirjanikele. «Ta on Trumpi odav koopia,» lausus 76-aastane Lula, kes praegu juhib arvamusküsitlustes.

Märksõnad
Tagasi üles