L, 3.06.2023

Ungari kuurort pakub Ukrainast pagenud juutidele usukommete kohast pelgupaika

, AFP ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Margarita Jakovleva põgenes Kiievist pärast seda, kui Venemaa rünnak tabas märtsis tema kodu lähedal asuvat Babõn Jari massimõrva mälestusmärki. Hassiidi juutide laagris Balatoni järve kaldal elab ta koos koera Jenaga.
Margarita Jakovleva põgenes Kiievist pärast seda, kui Venemaa rünnak tabas märtsis tema kodu lähedal asuvat Babõn Jari massimõrva mälestusmärki. Hassiidi juutide laagris Balatoni järve kaldal elab ta koos koera Jenaga. Foto: Marton Monus/Reuters/Scanpix

Koššertoit, arutelud toora üle ja vaid naistele eraldatud ala suplusrannas Balatoni järve kaldal lubavad Ukrainast sõja eest põgenenud Rina Jaliloval esimest korda üle pika aja tunda enda turvaliselt.

«Ma tunnen end siin imeliselt. Meile on väga oluline, et siin on olemas koššertoit ja et ma saan ujuda… Siin on ilus ja vaikne,» jutustas 18-aastane neiu, kes aitab tegeleda kümnete lastega laagri mängutoas.

Alates Vene vägede sissetungist Ukrainasse veebruaris on paljud riigi juudid põgenenud – tegu on järjekordse piisaga kannatuste karikas kogukonnale, kes on kogenud pogromme ning elanud üle holokausti ja kommunismiaja tagakiusamised. Ungari suurima järve kaldale spetsiaalselt usutavasid järgivatele juutidele rajatud laager on selle korraldaja rabi Slomó Kövesi sõnul unikaalne.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles