R, 9.12.2022

Kreml lubas ELi viisapiirangutele vastuse anda

AFP/BNS
Kreml lubas ELi viisapiirangutele vastuse anda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov tänavu 9. mail Moskvas.
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov tänavu 9. mail Moskvas. Foto: MAXIM SHIPENKOV / EPA / Scanpix

Kreml hoiatas teisipäeval, et annab vastuse, kui Euroopa Liit teeb osana Ukraina toetusmeetmetest Venemaa kodanikele blokki reisimise raskemaks.

Ettepanek Vene turistidele Euroopasse reisimine keelata on ELi riike lõhestanud, osa on täielikult selle poolt, teised kardavad, et see võib sulgeda ukse välismaale põgenevatele Vene dissidentidele.

ELi välisministrid arutavad küsimust teisipäeval algaval kahepäevasel kohtumisel Prahas.

«Teame, et eurooplastel on selles küsimuses erinevaid arvamusi. Jälgime seda tähelepanelikult. See on väga tõsine otsus, mida võidakse meie kodanike vastu suunata,» ütles Kremli pressisekretär Dmitri Peskov ajakirjanikele. «Loomulikult ei saa sellised otsused jääda vastuseta,» lisas ta.

«Brüssel ja Euroopa pealinnad näitavad samm-sammult välja absoluutset arulagedust... See segu hullumeelsusele lähenevast ebaratsionaalsusest lubab selliseid otsuseid arutada,» lisas ta.

Brüssel on kehtestanud Moskvale Ukrainasse tungimise eest enneolematud sanktsioonid. Euroopa Liit on juba peatanud viisalihtsustuse Vene delegatsioonidele ja ärijuhtidele, kuid lühiajalised turismireisid on endiselt lubatud.

Ehkki Ukraina on kutsunud ELi üles Vene turistiviisasid täielikult peatama, tehakse eeldatavasti sümboolne otsus peatada viisalihtsustusleping.

Vene turistid kasutavad ELi piires reisimiseks Schengeni viisat, mis kehtib 26 Euroopa riigis, nende seas Šveits ja Norra.

Märksõnad
Tagasi üles