R, 29.09.2023

ÜLEVAADE ⟩ Rootsi valimistel segavad kaardipakki edulainel seilavad parem­radikaalid

Berit Nuka
, toimetaja
Facebook
Comments 1
Rootsi peaminister ja sotsiaaldemokraatide juht Magdalena Andersson tutvustas üle-eelmisel nädalal Stockholmis erakonna valimisprogrammi. Tema kõrval plakat, mis kuulutas: «Ühestki noorest ei tohiks saada kurjategijat.»
Rootsi peaminister ja sotsiaaldemokraatide juht Magdalena Andersson tutvustas üle-eelmisel nädalal Stockholmis erakonna valimisprogrammi. Tema kõrval plakat, mis kuulutas: «Ühestki noorest ei tohiks saada kurjategijat.» Foto: Jonas Ekströmer/EPA/Scanpix

Tänu peaminister Magdalena Anderssoni populaarsusele lähevad Rootsi sotsid pühapäeval parlamendivalimistele vastu soosikuna, kuid paremäärmuslike Rootsi Demokraatide kerkimine nende kannule muudab veelgi keerulisemaks niigi ettearvamatu valitsuse moodustamise protsessi.

Kolme keskse lubadusena on üksi vähemusvalitsuse moodustanud Sotsiaaldemokraatlik Partei käinud välja jõuguvägivalla ohjeldamise, segregatsiooni vähendamise ja võrdsete haridusvõimaluste pakkumise kõigile. Kuigi tegemist on rootslastele tähtsate teemadega, mängib partei kampaanias mitte enda pakutud lahendustele, vaid väga selgelt Anderssoni isikule.

«Ta on populaarsem kui tema partei. Ta on populaarsem kui tema rivaalid. Pärast Covidit ja sõda Ukrainas on juhiomadused olulisemad, kui need olid neli aastat tagasi,» ütles Financial Timesile Stockholmi trendika Södermalmi linnaosa sotside sekretär Catharina Piazolla, käies parasjagu kampaaniat tehes ukselt uksele, seljas särk kirjaga «Ma hääletan Magdalena poolt» ja käes peaministri pildiga kott.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles