T, 4.10.2022

USA suure ametiühingu liikmed alustasid streiki

AP/BNS
USA suure ametiühingu liikmed alustasid streiki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Stellantise logo.
Stellantise logo. Foto: PASCAL ROSSIGNOL

Ameerika ühe suurema ametiühingu United Auto Workers (UAW) liikmed alustasid laupäeval streiki Stellantise tehases Indianas, tuues põhjuseks mure tervise ja ohutuse pärast, mida on muu hulgas tekitanud firma tahtmatus parandada tehase kliima- ja kütteseadmeid.

Kokomo linnas asuvas vabrikus toodetakse Chrysleri, Dodge'i, Jeepi ja RAM-i sõidukites kasutatavate jõuseadmete osi ning pikal tööseisakul võib olla mõju tootmisliinidele üle Põhja-Ameerika.

Stellantise teatel ei ole tootmistegevust nädalavahetusel kavas ja läbirääkimisi ametiühinguga loodetakse jätkata nii pea kui võimalik.

Autofirma märkis, et 1200 töötajaga Kokomo Casting on maailma suurim survevalutehas, seal toodetakse jõuülekannete ja mootorite alumiiniumist komponentne.

UAW kohalik esindaja kurtis, et Stellantise väitel pole firmal raha ametiühingu kõige lihtsamate nõudmiste täitmiseks, kuid samas teenib see rekordilisi kasumeid ja investeerib miljardeid dollareid uude akutehasesse üle tee.

Stellantis teatas mais 2,5 miljardi dollarilisest ühisprojektist Samsungiga, mille raames ehitatakse Kokomosse 1400 töötajaga akutehas. Valutehas plaanitakse seejuures seadistada ümber hübriid- ja elektriautode mootoriplokkide tootmiseks.

Stellantis loodi mullu Fiat Chrysleri ja PSA Peugeot ühinemisel.

Märksõnad
Tagasi üles