N, 8.12.2022

NATO peasekretär: see ei ole sõja lõpu algus

Postimees
NATO peasekretär: see ei ole sõja lõpu algus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
NATO peasekretär Jens Stoltenberg.
NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Foto: STEPHANIE LECOCQ / EPA / Scanpix

Riigid peaksid valmistuma Ukraina sõja jätkuks pikemas perspektiivis, kõneles NATO peasekretär Jens Stoltenberg täna BBC raadiole.

«Loomulikult on väga julgustav näha, et Ukraina relvajõud on suutnud tagasi vallutada territooriume ja lüüa ka Venemaa liinide taha. Samal ajal peame mõistma, et see ei ole sõja lõpu algus. Me peame olema valmis pikaks teekonnaks,» ütles Stoltenberg täna. 

«Talv on tulemas ja talv saab olema raske lahinguväljal Ukrainas. Me teame, et Ukraina armee suurus on praegu umbes kolm korda suurem kui eelmisel talvel,» seletas peasekretär hiljuti.

«Nad vajavad hädasti rohkem talveülikondi, generaatoreid, et tagada elektri ja soojusega varustatus, ja muidugi ka telke ja muid asju, mis aitavad neil talve üle elada,» rõhutas Stoltenberg.

Ta kutsus ka lääneriike, kes kannatavad kõrgete energiahindade ja inflatsiooni tõttu, üles hoidma usku ja rõhutas, et toetuse lõpetamine praegu oleks liiga kõrge hind, mida maksta.

«Ma mõistan, et paljud inimesed on pettunud ja tunnevad NATO riikides valu energiahindade tõusu, elukalliduse tõttu. Kuid samal ajal peame meeles pidama, et hind, mida me maksame, on mõõdetud rahas, USA dollarites või naelades või eurodes, samas kui hind, mida ukrainlased maksavad, on mõõdetud iga päev kaotatud inimeludes,» rõhutas Stoltenberg.

Märksõnad
Tagasi üles