K, 30.11.2022

Scholz kiitis Saksa ja AÜE energiaprojektide edusamme

AFP/BNS
Scholz kiitis Saksa ja AÜE energiaprojektide edusamme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Saksa kantsler Olaf Scholz visiidil Araabia Ühendemiraatides.
Saksa kantsler Olaf Scholz visiidil Araabia Ühendemiraatides. Foto: Abdel Hadi Ramahi / Reuters / Scanpix

Araabia Ühendemiraatides visiidil viibiv Saksa kantsler Olaf Scholz ütles täna, et tema riik ei hakka enam kunagi lootma ainult ühele energiatarnijale, ja kiitis AÜE-ga ühiste gaasiprojektide edusamme.

Scholz on Pärsia lahe piirkonnas ringsõidul lootuses sõlmida uusi energialepinguid asendamaks tarneid Venemaalt ning vähendada energiakriisi mõju.

«Oleme teinud diisli ja gaasi tootmise ja hankimise seisukohast edusamme reas projektides,» ütles Scholz emiraatide pealinnas Abu Dhabis ajakirjanikele.

«Seda, et me sõltume ühest tarnijast ja sõltume ka tema otsustest kindlasti enam ei juhtu,» rõhutas ta.

«Investeeringutega, mida me praegu Saksamaal teeme, ja see saab järgmisel aastal vähehaaval teoks, on meil olemas taristu Saksamaale gaasi importimiseks, nii et me ei sõltu enam otseselt kindlast tarnijast toru teises otsas, nagu meil toruühendusega on.»

Scholz kohtus laupäeval Jiddah's Saudi Araabia kroonprintsi Mohammed bin Salmaniga, pühapäeval sõidab ta AÜE-st edasi Katari, kus peab kõnelusi emiir šeik Tamim bin Hamad Al-Thaniga.

Laupäeval teatas Prantsuse naftahiid TotalEnergies 1,5 miljardi dollari investeerimisest Katari gaasitoodangu suurendamisse, mis peaks aitama leevendada Euroopa energiakriisi.

Scholzi sõnul on sellised projektid väga tähtsad.

«Me peame kindlustama, et veeldatud gaasi tootmine maailmas kasvaks sellisel määral, et olemasolevat suurt nõudlust oleks võimalik rahuldada, ilma et langeksime taas sõltuvusse Venemaa tootmisvõimsusest, mida seni on kasutatud,» ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles