K, 30.11.2022

Riigimeedia: Hiina kompartei valis kongressile 2296 delegaati

AFP/BNS
Riigimeedia: Hiina kompartei valis kongressile 2296 delegaati
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hiina kommunistliku partei eelmise, 19. kongressi lõpetamine.
Hiina kommunistliku partei eelmise, 19. kongressi lõpetamine. Foto: Ng Han Guan / AP / Scanpix

Hiina Kommunistlik Partei teatas täna, et on valinud välja kõik delegaadid, kes võtavad osa 16. oktoobril algavast kongressist, kus president Xi Jinping saab eeldatavasti kolmanda ametiaja.

Kongressi peetakse kaks korda kümne aasta jooksul ning selle jooksul on oodata ümberkorraldusi 25-liikmelises mõjuvõimsas otsustusorganis poliitbüroos.

«Iga valimisüksus riigis kutsus kokku parteikongressi või partei esindajate koosoleku ning valis partei 20. kongressile 2296 delegaati,» vahendas riiklik ringhääling CCTV.

Delegaadid peavad lisaks partei põhikirjale järgima Xi poliitilist ideoloogiat, ütles CCTV.

Esindajate hulgas on ka naisi, vähemusrahvaste liikmeid ning eri elu valdkondade – majanduse, teaduse ja spordi – esindajaid, lisas telekanal.

Parteikongress on Hiina poliitikaelu kõige tähtsam sündmus. See juhatab kätte maailmas suuruselt teise majanduse suunad lähematel aastatel ning näitab, kui suur on Xi mõjuvõim miljonite liikmetega parteis.

Kõiki provintse ja piirkondi esindavad delegaadid valivad välja umbes 200 partei keskkomitee liiget. Seejärel valib keskkomitee 25-liikmelise poliitbüroo ja selle kõikvõimsa alalise komitee, kuhu praegu kuulub seitse inimest.

Hääletus on pelk formaalsus, sest nii poliitbüroo kui ka alalise komitee koosseis on juba ette ära otsustatud.

Kui kaua kogu kongress kestab, ei ole veel teada.

Märksõnad
Tagasi üles