K, 30.11.2022

UUS OHT TAEVAST ⟩ Vene rakettide asemel tekitavad Odessa elanikes nüüd kabuhirmu Iraani droonid

Joris Fioriti
, AFP, ajakirjanik
Vene rakettide asemel tekitavad Odessa elanikes nüüd kabuhirmu Iraani droonid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lapsed hullavad eelmisel nädalal Odessa tänaval. Linnast hakkasid sõja märgid juba vähehaaval kaduma, kuid nüüd tekitavad inimestes hirmu ringi tiirutavad Iraani päritolu droonid.
Lapsed hullavad eelmisel nädalal Odessa tänaval. Linnast hakkasid sõja märgid juba vähehaaval kaduma, kuid nüüd tekitavad inimestes hirmu ringi tiirutavad Iraani päritolu droonid. Foto: Vjatšeslav Onõštšenko / SOPA Images / ZUMA Press Wire / Scanpix

Odessalanna Marõna Kondratjeva ärkas laupäeva hommikul ehmatusega taevast kostva müra peale ja põgenes koos kahe väikese lapsega keldrisse peitu, kartes kõige hullemat. Raketirünnakute heli tundma õppinud Ukraina sadamalinna elanikud on nüüd silmitsi uut ohtu kuulutava häälega – Iraani droonide suminaga.

«Ma saan nüüd aru, et kõik võib muutuda viie minutiga,» ütles AFP-le Kondratjeva, kes elab Odessa heal järjel linnaosas ja kelle terrassilt avaneb vaade Mustale merele.

Sõja alguses Venemaa rünnakute tagasitõrjumise järel hakkas Odessa juba tunduma turvalisena – liivakotid ja kontrollpunktid, mis rikkusid vanalinna ilmet, on suures osas eemaldatud ja raketirünnakud on muutunud harvemaks. Üha sagedamini taevas sumisevad droonid on aga tekitanud linnaelanikes hirmu, et süngemad päevad on tagasi.

Kondratjeva abikaasa poolt filmitud videolt, mida pere näitas AFP ajakirjanikule, paistab, kuidas droon muudkui lendu nende kodu ümber, samal ajal kui kuulda on püssivalanguid.

Märksõnad
Tagasi üles