E, 5.06.2023

Suurbritannias jätkus kuninganna leinaperioodi järel raudteelaste streik

Facebook Twitter
Comments
Raudteetöötajate pikett Londonis Euston Stationi ees. 1. oktoober 2022.
Raudteetöötajate pikett Londonis Euston Stationi ees. 1. oktoober 2022. Foto: Vuk Valcic/ZUMA Press Wire/Scanpix

Suurbritannias puhkes täna suur segadus, kui raudteetöötajad korraldasid kuninganna Elizabeth II leinaperioodi järel taas ööpäevase streigi.

Streik oli plaanis juba septembri keskpaigas, kuid neli ametiühingut lükkasid selle edasi pärast kuninganna surma 8. septembril.

Tegemist on kõige hiljutisema tööseisakuga, kus britid nõuvad palkade tõstmist, et pidada sammu aastakümnete kiireima inflatsiooni ja elukalliduse kriisiga.

Alates suvest on streikinud kümned tuhanded töötajad teistestki sektoritest, sealhulgas sidetöötajad, advokaadid ja sadamaametnikud.

Näiteks on riigi suurima konteinerisadama Felixstowe'i töötajad hetkel kaheksapäevasel streigil, mis peaks lõppema alles kolmapäeval.

Aastakümnete suurimat streigilainet on eest vedanud aga just raudteelased.

Järgmine raudteeseisak on plaanis juba kolmapäeval ja tõenäoliselt tuleb neid hiljem oktoobris veel.

Tänane seisak langeb ajale, mil valmistutatakse homseks Londoni maratoniks ja konservatiivide iga-aastaseks konverentsiks Birminghamis.

Ametiühingu Rail, Maritime and Transport peasekretär palus ebamugavuste pärast vabandust, kuid süüdistas selles valitsust.

«Valitsus on selle vaidluse põhjustanud,» ütles ta BBCle raudteelaste piketil, tuues välja riigi plaani koondada töökohti ning kärpida inflatsiooni kiuste pensione ja palkasid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles